



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.27 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 130 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 100 MHz |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1.4 kV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 50 dB |
| Operating Supply Current | 8.5 mA |
| Input Bias Current | 3 µA |
| Max Supply Current | 10 mA |
| Settling Time | 50 ns |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 7.5 mA |
| Output Current per Channel | 130 mA |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 16 V |
| Min Dual Supply Voltage | 3.5 V |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 64 dB |
| Input Voltage Noise Density | 4 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
